Alicja w Krainie Czarów

Jako mała dziewczynka lubiłam słuchać bajki o Alicji w Krainie Czarów, potem też często wracałam i do książkowej wersji i do filmowej. Sądzę, że wy też nieraz widzieliście, bądź czytaliście bajkę o Alicji, która znalazła się w Krainie Czarów i tam przeżyła mnóstwo przygód. W tej wspaniałej grze przygodowej możecie przeżyć te wyjątkowe przygody wraz z Alicją. Przenieś się z nami do Krainy Czarów i nie daj się pokonać złej Królowej.

W tej grze przygodowej wcielamy się w Alicję i staramy się nią wydostać z Krainy Czarów i nie dać się złapać złej Królowej. W grze musimy zbierać różne rzeczy, które porozrzucane są na planszy, gdyż inaczej nie uda nam się wydostać z Krainy Czarów. Nie ma jednak tak prosto - na drodze stają nam różne przeszkody, a dokładnie "wojownicy" z armii złej Królowej Kart. My jesteśmy małą, biedną Alicją a ich jest całe mnóstwo, ale nie martwcie się, dacie na pewno sobie radę. Grę utrudnia także to, że cała ta gra przygodowa ograniczona jest czasem. Można jednak go sobie doładować, zbierając na planszy czasomierz.

Teraz co nieco o poruszaniu się. Alicją sterujemy za pomocą strzałek: strzałka w lewo - ruch w lewo, strzałka w prawo - ruch w prawo, strzałka w dół - zejście po drabinie, strzałka w górę - wejście po drabinie. Skaczemy za pomocą spacji. Jasne? Sądzę, że tak : ) W grze mamy nie tylko ograniczenie czasowe, ale też mamy ograniczoną ilość żyć - jest ich tylko 4 tak, więc uważajcie na Alicję. Za każdym razem, gdy straci ona życie, całą misję musicie zaczynać od nowa i nieważne ile już kluczy zebraliście. Klucze są o tyle ważne, że musicie je zebrać wszystkie, aby znaleźć wyjście i przejść do kolejnej planszy.

Nie wiecie ile macie żyć, który to level itp? Nic straconego. Wystarczy spojrzeć na dół ekranu. Tam na pasku macie wszystkie istotne informacje. W lewym dolnym rogu macie ilość żyć, następnie czasomierz, a tuż obok ilość punktów i numer levelu, w który aktualnie gracie. W prawym dolnym rogu macie ikonkę z nutką za pomocą, której możecie wyłączyć dźwięk w grze. Idąc w lewo macie ikonkę, która zaprowadzi was do MENU, a ikonka oznaczona PAUSE pozwoli wam włączyć pauzę w grze.

Myślę, że już wiecie wszystko i możecie już przenosić się wraz z Alicją do Krainy Czarów. Nie dajcie się pokonać złej Królowej Kier i uratujcie Alicję, a przy okazji przeżyjcie wspaniałe przygody. Życzę wam udanej zabawy : )

komentarze

Mimi, 9 Marzec 2010

Świetna gra :)


kanka, 15 Marzec 2010

supeeerrrr tylko szkoda że na czas.


PAULA, 17 Październik 2010

NAWET FAJNA ALA NIE NAWIDZE GIER NA CZAS


klaudia, 22 Październik 2011

fajna


robert, 2 Marzec 2012

to niejest taka gra jak sobie wyobrażałęm 8 na 10 bo czas dladogo daje 8 a nnie 10.


dodaj komentarz