Bip the Caveboy 2

Tak jak kultowa gra Mario tak i tutaj sterujemy ludzikiem, który musi zbierać po drodze monety i koniecznie musi jednocześnie uważać na różne przeszkody, które napotka po drodze. Jedne musi przeskoczyć, drugie ominąć a inne zniszczyć. Nasz ludzik ma tylko trzy życia, zatem musimy bardzo uważać, aby nas nic nie zabiło lub też abyśmy nie spadli przepaść. Jeżeli będziemy nieostrożni i wykorzystamy wszystkie trzy życia, to musimy rozpoczynać grę na nowo. U góry ekranu mamy pokazaną ilość monet, które udało nam się zebrać, jest również ilość naszych szans a także czas w jaki przechodzimy daną planszę. Wszystkich plansz jest cztery.

Jeżeli jednak uda nam się przejść przez określony w grze teren i dojdziemy do wyznaczonego punktu, to przechodzimy do kolejnej planszy, która jest zawsze nieco trudniejsza. Czeka w niej na nas mnóstwo nowych przeszkód, które oczywiście musimy omijać i tak jak poprzednio musimy zbierać pieniążki.

Dla początkujących graczy na początku gra może sprawiać nieco trudności, jednak bardzo szybko da się opanować poszczególne poziomy i przechodzić do kolejnych.

Sterujemy w grze strzałkami w prawo i w lewo, a skaczemy spacją. Gra na pewno spodoba się wszystkim miłośnikom gry Mario i zapewne z sentymentem powrócą do starych czasów. Warto pokazać tę grę młodzieży i dzieciom, którzy są przyzwyczajeni do zupełnie innej grafiki, bogatej w detale, rzeczywistej i bardzo realnej. Tutaj mamy ludzika na planszy i trochę przerysowany jego świat. Warto na przykładzie tej gry i gry Mario pokazać dzisiejszej młodzieży jak zmieniała się technika komputerowa na przestrzeni lat i jakie gry cieszyły nas w dzieciństwie.

Dziś dzieci i młodzież mają dostęp do bardzo różnorodnych i zaawansowanych technologii i gier. Często też nie zdają sobie sprawy z tego, że kiedyś ich nie było, a jak powstały, to nie miały nic wspólnego z teraźniejszymi.dodaj komentarz