Camelot Smash-a-Lot

Camelot Smash-a-Lot to zabawna gra Monty Pyton'a dla dużych no i nieco starszych dzieciaków. W grze tej staramy się przebić przez rycerzy, którzy stoją na straży, aby przedostać się do zamku, aby się do niego przedostać musimy usunąć wszystkich rycerzy, a jak to zrobić? Używając jak na tamte czasy bardzo nowoczesnej techniki, którą była katapulta. Z katapulty wystrzeliwujemy w grze Camelot Smash-a-Lot przeróżne rzeczy - zwierzęta tj. świnia, krowa czy kura, a także głazy, święte bomby oraz konia trojańskiego. W zależności czym strzelamy siła uderzenia będzie mniejsza bądź większa.

Jak na Monty Pyton'a przystało gra Camelot Smash-a-Lot jest dość śmieszna np. teksty, które rzucane są w grze, czy też dźwięki jakie są wydawane, a także dość zabawnie wygląda kurczak, który uderza w duży głaz i tryska z niego krew. Gra Camelot Smash-a-Lot nie jest grą dobrą dla dzieciaków, choć i one często w nią grywają. Zasady gry Camelot Smash-a-Lot są dość proste, ale sama gra może sprawić nieco trudności, bo trzeba w niektórych planszach nieco wysilić szare komórki by osiągnąć cel, czyli zabić wszystkich rycerzy i przejść do kolejnej planszy, by w ostateczności zdobyć zamek. Jak, więc grać w Camelot Smash-a-Lot?

Aby rozpocząć grę klikamy oczywiście start. Następnie klikamy w dowolnym miejscu na planszy i zostajemy przeniesieni pod naszą katapultę. Skoro już tam jesteśmy to pierwszy etap za nami. Teraz klikamy na rzeczy, która została ustawiona przy katapulcie i odpowiednio poruszamy myszką w przód, tył, na boki, aby ustawić dobry kąt uderzenia oraz siłę uderzenia. Po wykonanym uderzeniu znów klikamy w dowolne miejsce na planszy. Ilość uderzeń jest ograniczona i jeżeli nam się nie uda w określonej ilości pokonać rycerzy to gra niestety dobiega końca. Na pocieszenie mogę dodać, że zaczynać znów grę od etapu, w którym przegraliście. Podczas uderzania warto określić słabe punkty twierdzy, gdyż czasem wystarczy uderzyć w jedną wieżyczkę i wszystko się zawali, przy okazji zabijając wszystkich rycerzy, którzy się znajdują na planszy.

W grze Camelot Smash-a-Lot warto jeszcze zwrócić uwagę na górną część ekranu. W lewym górnym rogu macie podaną ilość zdobytych punków, a tuż pod nią ilość dostępnych uderzeń. Obok ilości punktów macie punkty z danego levelu, a dalej macie podany numer poziomu, w który aktualnie gracie. W prawym rogu macie 3 dość istotne przyciski: pierwszy od prawej to wyłącznik dźwięku, dalej jest pauza, a potem macie reset gry, czyli rozpoczęcie planszy od nowa. Pod tymi przyciskami macie podaną ilość rycerzy jaka znajduje się jeszcze na planszy. I to w zasadzie tyle jeśli chodzi o zasady gry Camelot Smash-a-Lot.

Camelot Smash-a-Lot to naprawdę bardzo ciekawa i zabawna gra zręcznościowa, która potrafi wciągnąć na długie godziny. Jeśli lubisz tego typu zabawne gry / śmieszne gry to Camelot Smash-a-Lot z pewnością ci się spodoba. Jednak jeśli to nie to czego szukasz to gorąco polecam inne nasze gry online. Życzę udanej zabawy !!!

dodaj komentarz