Chciwy krab

CHCIWY KRAB to bardzo fajna gra zręcznościowa, tak tak zręcznościowa, choć nie wiedziałam, czy przypadkiem nie jest to gra przygodowa... hmm... Ciekawy dylemat :) Ale wracając do gry - celem gry jest zebranie w każdej z misji określonej ilości punktów. Punkty zbieramy wyciągając z wody różnego typu przedmioty oraz jedzenie. Każda z rzeczy jest mniej bądź więcej punktowana, a wśród nich znajdują się także różnego typu bonusy, które niekoniecznie mają pozytywne skutki. Tak, więc uważajcie, aby wasz CHCIWY KRAB, nie był zbyt chciwy.

To może kilka słów o wspomnianych wyżej bonusach. Jeśli wyciągniecie z wody czerwoną kulkę z błyskawicą to szczypce kraba będą szybciej wyciągać przedmioty z wody. Czerwona kula z zegarem doda wam dodatkowy, cenny czas. Czerwona kula z gwiazdką usunie z planszy wszystkie negatywnie działające przedmioty. To były dobre bonusy. Teraz o tych złych. Tak, więc kula z żółwiem spowolni szczypce waszego kraba. Kula z czarno-pomarańczowym wnętrzem doprowadzi do wybuchu. A meduza - zamrozi szczypce twojego raka na kilka sekund.

Jak już wcześniej wspomniałam gra ograniczona jest czasem. Czas odmierza biegnący sobie krab po lewej stronie ekranu, a także zegar, który widzicie u góry ekranu po lewej stronie. Tuż obok tego zegara macie podgląd na level, w który aktualnie gracie. Dalej macie SCORE, czyli zdobyte przez was punkty, a poniżej GOAL, czyli ilość punktów, jaką musicie zdobyć w tej rundzie. Ikonka z pytajnikiem przeniesie was w tryb pomocy ( warto jednak zerknąć w mój opis ), następnie ikonka z dwiema pionowymi równoległymi kreskami to pauza, a na głośniku możecie wyłączyć dźwięk w grze. No i to by było na tyle, co do tego, gdzie możemy sprawdzić stan naszej gry.

Chyba nie wspomniałam o sterowaniu krabem. Samym krabem nie można poruszać, można tylko wypuszczać w wodę jego szczypce. Jeśli chcemy złapać coś prawymi szczypcami klikamy prawą strzałkę, jeśli lewymi to lewą strzałkę. Szczypce nakierunkowują się same, wy w odpowiednim momencie klikacie odpowiednią strzałkę i łapiecie upatrzony przedmiot.

To chyba byłoby na tyle, co do zasad. Mam nadzieje, że są one jasne i nie będziecie mieć żadnego problemu z grą. Mi ta gra zręcznościowa, tudzież gra przygodowa, albo jeszcze inna bardzo przypadła do gustu, myślę, że wam również się spodoba i często będziecie do niej wracać i grywać w nią na naszym portalu. Teraz już jednak życzę wam udanej zabawy i wracam do łapania jedzonka :P Powodzenia!!!

dodaj komentarz