Elephant Safari

Jeśli cenimy sobie gry z szybką i dynamiczną akcją, które wymagają przede wszystkim wprawnych palców, to powinny nas zaciekawić gry zręcznościowe. W większości takich tytułów przydatna jest też umiejętność szybkiego podejmowania decyzji, tak aby wyrobić się w limitach czasowych. Jeśli chcielibyśmy pograć w grę, która elementy zręcznościowe łączy z logicznymi, to możemy spróbować swoich sił właśnie w Elephant Safari.

W grze tej siadamy za kierownicą samochodu terenowego. Cała akcja gry ma miejsce na tytułowym safari, które pełne jest słoni znajdujących się w różnym miejscach, naszym zadaniem jest natomiast doprowadzenie ich do dobrze oznaczonego punktu, który znajduje się każdej z plansz. Zadanie wygląda na bardzo proste, jednak wystarczy zaledwie kilkanaście sekund aby zorientować się, że jest to bardzo wymagające. Podstawowym problemem jest tutaj to, że zwierzęta nie są skore do współpracy z nami i będziemy musieli czasem naprawdę poważnie się wysilić i napracować aby poszły one we wskazywanym przez nas kierunku.

Utrudnieniem jest też to, że gdy słonie rozejdą się na różne kierunki, to ciężko jest je ponownie zebrać i zmusić do poruszania się tam gdzie chcemy. W grze występuje też ograniczenie czasowe na wykonanie każdego etapu, przez co niejednokrotnie będziemy musieli się nieźle namęczyć. Na szczęście dla nas, sterowanie w Elephant Safari jest niezwykle proste i szybko do niego przywykniemy, a tym samym łatwiej będzie nam przechodzić kolejne etapy. Wystarczy jedynie naciskać klawisze strzałek, a dzięki nim wprowadzimy nasz pojazd w ruch i sprawimy, że pojedzie tam, gdzie zechcemy. Nie wszystkie gry darmowe mogą pochwalić się ładną oprawą graficzną, jednak Elephant Safari jest tu wyjątkiem. Całe otoczenie gry wykonane jest w poprawny sposób, wszystko jest kolorowe, a poszczególne elementy na planszach są dobrze widoczne, dzięki czemu nie będziemy mieli żadnych problemów z obsługa tej gry.

Jeśli chcemy pograć w ciekawe gry przygodowe, które nie są zbyt proste i mogą przynieść nam sporo satysfakcji, to bez wątpienia powinniśmy sprawdzić się w tym tytule.dodaj komentarz