Jeżyk

Gra zręcznościowa Jeżyk jest naprawdę bardzo wciągającą grą przeznaczoną zarówno dla młodszych jak i starszych wielbicieli gier. Gra ta ma coś z gry strzelanki, no bo w końcu strzelamy orzeszkami z procy :) Jednak bardziej liczy się tu zręczność i taktyka, więc postanowiłam ją przypisać do tej kategorii.

Sympatyczny jeżyk ma ochotę na smakowite jabłka, więc postanawia sobie postrzelać do nich z procy. Z każdą planszą apetyt jeżyka na jabłka rośnie, choć może się czasem zdarzyć, że jednak maleje. Każda kolejna plansza jest jednak trudniejsza od poprzedniej. Ważna jest taktyka. Należy dobrze obrać cel. Czasem wystarczy strzelić w jedno jabłko, a reszta już sama zniknie. A dzieje się tak za sprawą bonusów umieszczonych na planszy np. mamy jabłko w gwiazdką, które niszczy wszystkie jabłka wokół, albo jabłko z liną, które sprawia, że rozwija się lina i schodzi po niej jeżyk, zbierając dwa rzędy jabłek w dół. No i takie tam jeszcze inne różne, które zobaczycie. Zdarzają się też niespodzianki negatywne tj. jabłko z glizdą, które blokuje wszystkie inne jabłka do niego przylegające. Tak, więc trzeba uważać. Ogólnie rzecz biorąc gra nie jest trudna. W każdym momencie, gdy już nie widzisz szans na wygraną możesz zrestartować level i zacząć go od nowa. Nie ma tu czegoś takiego jak kategoryczne GAME OVER. Nie ma też czasu, który cię pogania, a więc możesz swobodnie i spokojnie myśleć. Wymaganą ilość jabłek możesz podejrzeć na dole ekranu na samym środku brązowego panelu. Wymagana ilość to TARGET, a zebrana dotychczas ilość to POPPED. Tuż obok masz listki, za pomocą których możesz zakończyć grę bądź zrestartować level. Dobre w tej grze jest także to, że jak ją przerwiesz i powrócisz do niej po kilku dniach nie musisz zaczynać od nowa, o ile grasz poprzez tę samą przeglądarkę. I jeszcze co nieco o sterowaniu. Strzelasz za pomocą myszki, a dokładanie na prawym jej przycisku. Im dłużej go przytrzymasz, tym mocniejszy będzie strzał. Przesuwają myszkę w lewo bądź w prawo obracasz jeżyka w odpowiednią stronę.

To tyle o zasadach. Pozostaje mi mieć nadzieję, że gra przypadnie wam do gustu i spędzicie przy niej wspaniałe chwile. Z mojej strony to już chyba wszystko - wracam jeszcze trochę pograć. Mi się gra bardzo podoba :) Taki sympatyczny jest ten jeżyk, że nie mogę mu się oprzeć. Liczę na to, że wam się również spodoba ta gra zręcznościowa. A teraz już życzę wam udanej zabawy i powodzenia - bawcie się dobrze :)

komentarze

Milagros, 9 Luty 2010

Przeszłam wszystkie dostępne levele :) Szkoda, że tylko tyle ich było. Polecam gorąco


marta i zik, 23 Grudzień 2011

noo jest suppertr


dodaj komentarz