Karate

Znacie postacie z Looney Tunes? Pewnie znacie. Każde dziecko je zna, dorosły zresztą też. Tym razem przenosimy się wraz z przyjaciółmi z Looney Tunes do Hong-Kongu i bierzemy udział w zawodach KARATE. Tak to właśnie tytuł tej zabawnej, a zarazem ciekawej gry zręcznościowej. Mam nadzieję, że przypadnie wam ona do gustu. Ta gra zręcznościowa przeznaczona jest głównie dla małych chłopców, ale grać może w nią każdy. Świetnie ćwiczy zręczność, a także pozwala dać upust emocjom i agresji - zamiast bić kolegów możecie pobić postacie z Looney Tunes. Fajnie, co nie ?

A teraz co nieco o sterowaniu. Naszym bohaterem sterujemy za pomocą strzałek: strzałka w lewo - ruch w lewo, strzałka w prawo - ruch w prawo, strzałka w górę - skok, strzałka w dół - przykucnięcie. Ataku dokonujemy na klawiszach A oraz S, gdzie A to uderzenie z pięści a S to kopnięcie, czasem też może udać się wam zrobić super atak, ale mi się to jeszcze nie udało, podobno trzeba szybko dwa razy nacisnąć strzałkę w lewo a potem S bądź A, ale mi to nie wychodzi. Czekam na podpowiedź w komentarzach :)

Sterować naszym bohaterem już potrafimy to teraz jeszcze powiem, co tam widzicie w panelu u góry ekranu. W lewym górnym rogu macie poziom życia waszego bohatera, zaś w prawym rogu poziom życia przeciwnika. Na samym środku widzicie ilość rund. Pod swoim paskiem życia możecie zobaczyć ilość zdobytych punków. W grze możliwe też są rundy bonusowe, której dają wam dodatkowe punkty. W lewym dolnym rogu ekranu macie ikonkę z głośnikiem, za pomocą której możecie wyłączyć dźwięk w grze. Tuż obok macie przycisk X, który pozwala na wyjście z gry.

Mam nadzieję, że zasady gry są jasne. Kopiecie, uderzacie pięściom przeciwnika tak, aby wygrać. Może uda wam się zdobyć mistrzostwo na zawodach w Hong-Kongu, a może ta gra zręcznościowa zainspiruje was do uprawiania KARATE. Kto wie, kto wie... od czegoś trzeba zacząć :) Czekam na wasze opinie dotyczące tejże gry w komentarzach, może odkryjecie jak zrobić super atak, bo ja nie potrafię, a taka wiedza z pewnością ułatwiła by mi grę :P A teraz już życzę wszystkim wspaniałej zabawy i zdobycia mistrzostwa :)

dodaj komentarz