Kreci Icy Tower

Kreci Icy Tower to świetna gra zręcznościowa, która powstała na podstawie kultowej gry Icy Tower. W grze tej celem jest wyprowadzenie krecika z kopalni, zanim dopadnie go gorąca lawa. Jak to w kopalni bywa praca jest niebezpieczna, widać to także w tej grze – podczas pracy w kopalni załoga kretów natrafia na źródło, jak się okazuje jest to lawa, przed którą teraz muszą uciekać. Wciel się w rolę jednego z kretów i pomóż mu się wydostać z zalanej lawą kopalni.

W grze Kreci Icy Tower poruszamy się za pomocą strzałek lewa-praw, skaczemy na spacji, a na strzałkach góra-dół uruchamiamy bonusy, które można zobaczyć po prawej stronie ekranu, u góry zaraz pod licznikiem punktów. Górny bonus uruchamiamy za pomocą górnej strzałki, a dolni za pomocą dolnej. Podobnie jak w grze Icy Tower kret może skakać co jeden stopień, ale może również i wykonywać ciąg skoków co kilka schodków, czyli tzw. combo, za które przyznawane są dodatkowe punkty. Jednak wróćmy jeszcze na chwilę do bonusów. Po każdym utonięciu w lawie pokazuje wam się sklepik, w którym za zdobyte punkty możecie kupić bonusy. Znajdziecie tam m.in.: sprężyny, gdzie po ich uruchomieniu na trasie poza sprężynami, które się tam automatycznie znajdują ukaże się cały szereg schodów ze sprężynami. Są też bonusy, które niektóre belki zamieniają w złote, gdzie po stąpnięciu na nie przyznawane są dodatkowe punkty. Inny bonus to taki, który zamienia schodki na niebieskie – po nadepnięciu na taki schodek, twój kret zamienia się w super kreta i może wykonywać większe skoki. Są jeszcze inne bonusy, które dodają skafandry twojemu krecikowi, dzięki nim raz może odbić się od lawy. To właśnie te bonusy odróżniają tę grę od gry Icy Tower i sądzę, że dzięki temu jest to gra ciekawsza od klasyka na bazie, którego powstała. Ze spraw technicznych to może jeszcze tyle, że w prawym górnym rogu możecie podejrzeć ilość punktów, za które, jak pamiętacie możecie później zakupić bonusy. Obok licznika punktów macie ikonki, dzięki którym wyłączycie dźwięk w grze.

To tyle ze spraw technicznych gry Kreci Icy Tower. Mam nadzieję, że gra się wam spodoba i będzie się cieszyć nie mniejszą popularnością niż Icy Tower. Według mnie jest to gra lepsza i ciekawsza od niego, ale sami zdecydujcie. Zapraszam również do zapoznania się z innymi naszymi grami – z pewnością znajdziecie tu coś dla siebie.

Życzę wspaniałej zabawy !

komentarze

Gry dla dzieci, 20 Wrzesień 2010

Moja pociecha będzie miała uśmiech na twarzy grając w tego rodzaju gry dla dzieci, które łączą elementy zabawy z pewnego rodzaju edukacją.


azpol, 22 Grudzień 2010

Ahahah To dla dzieci ak-47 pod ziomią klony lawa coś tam jeszcze a moja ocena to 5/5 bo łatwe i fajne :D


dodaj komentarz