Labyrinth Prison

Zasady gry

Zasady gry są takie jak w większości gier typu Pac- Mac. Labyrinth Prison posiada jednak dodatkową fabułę, a więc można podciągnąć ją trochę pod grę przygodową. Akcja gry rozgrywa się w mrocznych podziemiach. Główną bohaterką jest kobieta, której zadaniem jest zbieranie monet i wzbogacania się, ponieważ dzięki temu może przedostać się na kolejny wyższy poziom. Podczas jej wędrówki ma okazję zetknąć się z różnymi potworami, których zdolności wzrastają wraz z kolejnym osiągniętym poziomem. W grze nie ma możliwości by potwory te zabić, można jedynie w umiejętny sposób je ominąć lub przed nimi uciekać. Trzeba uważać by potwór nas nie dogonił, ponieważ wtedy nasza bohaterka traci swoje życie. Jeśli zetknie się z potworem kilka razy, wtedy umiera i gracz zaczyna grę od poziomu na którym skończył. Witryna internetowa, z której korzystał zapamiętuje jego nick i po wyłączeniu oraz nowym włączeniu gry gracz może zacząć od poziomu, na którym skończył lub od początku.

Sprawy techniczne

W dolnej części gry możemy zauważyć dodatkowy pasek, który pokazuje nam osiągnięcia naszej bohaterki. Najbardziej po lewej stronie mamy ilość monet, które musimy w danej rundzie uzbierać. Kolejny symbol monety pokazuje nam ile już udało nam się monet uzbierać. Następne cztery ikonki prezentują sobą dodatkowe bonusy, które przydają się w dalszej części gry i pomagają dziewczynie przedostanie się na kolejne poziomy oraz poskromić potwory. Po lewej stronie z kolei widzimy czerwone serce. Symbolizuje ono nam ilość energii i życia, które posiada bohaterka. Im mniejsza jest liczba tym szybsze prawdopodobieństwo, że gracz zakończy swoją rundę. Pasek ten zmienia kolor z zielonego na czerwony coraz bardziej po każdym zetknięciu się z potworem.

Dla kogo ta gra i dlaczego?

Gra nadaje się dla osób, które lubią wyzwania i zmaganie się z przeciwnościami. Przeznaczona dla lekko wprawionych graczy, ale z racji prostoty obsługi nadaje się dla każdego kto będzie wytrwale ćwiczył. Trening pozwoli na uzyskanie coraz to wyższych poziomów. Z powodu dużej ilości poziomów dostarcza rozrywki przez długi czas.

dodaj komentarz