Mario World 2

Witajcie w grze Mario World 2 . Mam nadzieję, że ta gra was nie zawiedzie i będziecie się świetnie bawić. Mario World 2 to druga część klasycznej gry Mario, w której to przemierzamy Mushroom Kingdom w celu uratowania księżniczki Peach. Jak zwykle na drodze stają nam sprzymierzeńcy Bowsera, czyli Koopa Troopa, Goompa oraz inni. Jak to w tradycyjnej grze platformowej mario bywa możemy podczas gry zbierać różne bonusy, które ukryte są w kamieniach. I tak np. możemy znaleźć czerwonego grzybka, który sprawi, że nasz Mario stanie się większy, bądź też kwiatek, który sprawi, że nasz Mario posiądzie umiejętność strzelania. Oczywiście w kamieniach mogą też być ukryte monety. Jeśli chcesz sprawdzić ile monet posiadasz na koncie, zerknij w prawy górny róg ekranu. Fajną zaletą gier mario było zawsze to, że są tajemnicze przejścia ukryte w zielonych rurach. W grze Mario World 2 też istnieją takie przejścia. Wejdziesz tu wyjdziesz tam. Czasem wyjdzie ci to na dobre, czasem może niekoniecznie, bo tuż po wyjściu z tunelu obok czeka krwiożercza roślina :) Za to plusem jest to, że w tych podziemiach można nazbierać bardzo dużo monet. Co jeszcze z ciekawostek? Hmm... Może to, że w grze Mario World 2 jest nieograniczona ilość żyć. Jeśli wpadniesz w przepaść, bądź spotkasz się twarzą w twarz z wrogim Koopa Troopa, Goomba lub też wpadniesz w paszcze krwiożerczej rośliny, zaczynasz planszę od nowa, ale możesz to robić do woli bez jakichkolwiek konsekwencji.

Teraz trochę o kontrolowaniu Mario.

Mario porusza się za pomocą strzałek. Strzałka w lewo - ruch w lewo; strzałka w prawo - ruch w prawo. Jeśli chcemy wejść do rury, wciskamy strzałkę w dół. Skaczemy za pomocą klawisza A. Biegamy przytrzymując strzałkę i klawisz S. Jeśli zebraliśmy kwiatka i mamy możliwość strzelania, to robimy to wciskając raz po raz klawisz S. Tak tak, klawisz S ma podwójne działanie nie jest to pomyłka :)

Znamy zasady gry, wiemy jak się poruszać, więc możemy zaczynać grę. Mam nadzieję, że gra Mario World 2 przypadnie wam do gustu. Moim zdaniem jest to jedna z lepszych wersji gier mario w wersji online. Grafika całkiem niezła, może gra jest niewielkich rozmiarów, co działa na niekorzyść, ale jest to tak niewielka niedogodność, że spokojnie można dobrze się bawić. Ooo tak sobie jeszcze przypomniałam - na samym początku gry macie możliwość wybrania jednego z sześciu dostępnych światów, tak więc dla ambitnych - nie musicie zaczynać od początku :)

Życzę wszystkim udanej zabawy i wspaniałych przygód przeżywanych wraz z Mario w Mushroom Kingdom :)

komentarze

mario , 27 Sierpień 2011

gra mario jest super i ładna i przygodowa gra cie zawsze w niom koniec pozdrawia olivia kaczyńska końiec


0-[, 11 Wrzesień 2011

nawet spoko ..;)


BOSKO...:), 15 Wrzesień 2011

SUPER GRA POLECAM WSZUSTKIM.POZDRAWIA


MARIO, 18 Wrzesień 2011

SPOKO


domik, 21 Wrzesień 2011

zajefajne to mario:)))


CAŁKIEM, 8 Listopad 2011

CAŁKIEM FAJNA GRA


patryk, 10 Styczeń 2012

spoko gra


alagaqla, 2 Lipiec 2012

taka sobie


Sandraa, 31 Październik 2012

em....bylo by lepiej jak by mozna bylo powiekszyc obraz -,-


dodaj komentarz