Mario World 3

Świat Mario wita po raz kolejny. Znów ratujemy księżniczkę Peach z rąk złego i okrutnego Bowsera. Zły Bowser uwięził ukochaną Mario w swoim zamku, twoim zadaniem jest pomóc Mario ją uratować. W drodze do zamku Bowsera spotykasz wiele trudności poczynając od przepaści, a kończąc na wrogich Koopa Troopa, Goomba oraz krwiożerczych roślinach, które znienacka wyskakują z zielonych rur.

Podobnie jak w poprzedniej części w grze Mario World 3 mamy możliwość zbierania bonusów, które ukryte są w kamieniach. Tak, więc warto od czasu do czasu się poświęcić i uderzyć głową Mario w kamień, a nuż znajdziesz grzybek, który sprawi, że twój Mario stanie się większy, a może będzie tam kwiatek, dzięki któremu będziesz mógł/a strzelać do wrogów. Kto wie... kto wie..., co kryją kamienie. W najgorszym wypadku kamień będzie zawierał monety, a więc na pewno nie wyjdziesz z pustymi rękami. Podobnie jak w poprzedniej części tu także masz możliwość wchodzenia do zielonych kominów. Tam czeka na ciebie wiele niespodzianek - zarówno przyjemnych jak i takich niekoniecznie dobrych, ale warto ryzykować :) W grze jest nieograniczony czas, a więc nie musisz się spieszyć. Jeśli chcesz się dowiedzieć ile masz na swoim koncie monet - zerknij w lewy górny róg ekranu. Jeśli chcesz wiedzieć ile uzbierałeś punktów, spójrz na cyferki zapisane po lewej stronie licznika monet. Różnicą pomiędzy to częścią a poprzednią na tym etapie jest to, że w poprzednie mieliście nieograniczoną ilość żyć, a więc Mario mógł umierać ile tylko chciał, bez żadnych konsekwencji. Tu ilość żyć jest ograniczona, macie ich dziewięć.

Teraz trochę o sterowaniu Mario.

Poruszamy się jak zwykle za pomocą strzałek: strzałka w lewo - ruch w lewo; strzałka w prawo - ruch w prawo. Jeśli chcemy wejść do rury wciskamy strzałkę w dół. Różnicą w tej części gry Mario World jest to, iż skoku dokonujemy za pomocą klawisza S, zaś biegamy i strzelamy używając klawisza A. W poprzedniej części było na odwrót. No to chyba tyle, co do sterowania :)

Jeśli lubicie tradycyjne gry mario, to ta wam się na pewno spodoba. Moim zdaniem gry z serio Mario World są najlepszymi implementacjami gier mario w wersji online - dobra grafika, dźwięk też niczego sobie, nieskomplikowana obsługa Mario, nic się nie zawiesza, wszystko działa jak najbardziej poprawnie. Nic dodać, nic ująć. Mam nadzieję, że podzielacie moją opinię :) A teraz już zapraszam serdecznie do wspaniałej przygody w świecie Mario. Powodzenia - nie dajcie się Bowserowi !

komentarze

Czarodzieje z waverly place, 28 Sierpień 2011

;D


Eci , 18 Wrzesień 2011

Takie sobie


kasia, 5 Październik 2011

spoko


GGhiort, 7 Październik 2011

nawet nawet


nananana, 9 Październik 2011

uwielbiam wszystkie gry mario a wy


niro, 18 Grudzień 2011

superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr


adam, 27 Grudzień 2011

supciooo xd


EMO99, 20 Styczeń 2012

JA TAM LUBIE MARIO


p920, 16 Luty 2012

przeszłam całe w 5 minut i co dalej już??


Mario, 3 Marzec 2012

Fajna


malwina, 8 Maj 2012

fajna i do ulu


malwina, 8 Maj 2012

uwielbiam gry mario;]


wiki xxddd d , 14 Maj 2012

jak się klika wyrzej rzeby skoczyć ?


seba i bartek, 7 Czerwiec 2012

fajna 5/5


Kamil , 15 Czerwiec 2012

Bardzo zajefajna gra spoko


gabi , 28 Wrzesień 2012

mi tylko strzałki daiałaja skomplikowane


dodaj komentarz