Skin & Bones 2

Skin & Bones 2 to jak już na wstępnie wspomniałam gra przygodowa, tudzież także i gra platformowa, jak np. Mario, który króluje wśród wszystkich gier platformowych. W grze Skin & Bones 2 wcielacie się w podwójną rolę, ale nie agenta :P Możecie na zmianę grać Człowieczkiem, bądź Kościotrupem. Współpraca pomiędzy nimi musi istnieć inaczej nie przejdziecie tej gry. Jak już wspomniałam we wstępie każda z tych postaci ma swoje moce. Już mówię jakie i od razu udzielę małej podpowiedzi. Grę warto rozpocząć od poruszania się Kościotrupem, gdyż nie można go zniszczyć, żadna przeszkoda, nie zdoła go pokonać. Można nim swobodnie poruszać się po planszy, oczyszczając ją z wrogów. Jak? Po prostu chodząc - jak na kogoś szkielet wlezie to ten ktoś znika z planszy i wtedy możemy poruszać się Człowieczkiem. Pewnie zapytacie, czemu całej gry nie można przejść Szkieletem. Już mówię. Po pierwsze Kościotrup nie potrafi zbierać diamentów, a podstawą do przejścia tejże gry jest zebranie wszystkich diamentów. Po drugie - ciężko jest gdzieniegdzie doskoczyć, wtedy trzeba się podeprzeć kolegą, skacząc mu na głowę, a później tam gdzie zamierzaliśmy. No i już wszyło na jaw, że tylko Człowieczek potrafi zbierać diamenty, ale za to jest narażony na niebezpieczeństwa ze strony wrogów i przeszkód tj. np. kolce.

To teraz słów kilka o sterowaniu. Poruszamy się jak prawie zawsze za pomocą strzałek: strzałka w lewo - ruch w lewo, strzałka w prawo - ruch w prawo. Pozostałe dwie strzałki nie będą na tym razem potrzebne. Przyda nam się za to lewy ctrl, gdyż to za jego pomocą nasze postacie mogą skakać, no chyba, że wolimy prawy alt, to też nie ma problemu, bo za jego pomocą również da się skakać. No i najważniejsze, bo skoro tej gry przygodowej nie można przejść jedną postacią, to musimy wiedzieć jak zmieniać postacie tak, więc zmiany postaci dokonujemy za pomocą przycisku spacja. No i to tyle o poruszaniu się po planszy.

Gra nie jest ograniczona czasem, a więc nie musicie się spieszyć. Ograniczeniem gry jest ilość żyć - wasz Człowieczek ma ich trzy. Tak, więc uważajcie, bo to naprawdę niewiele, a jeśli wszystkie je stracicie, to bez dyskusji wasza gra dobiega końca. Co jeszcze musicie wiedzieć hmm... w prawym górnym rogu macie ilość zdobytych przez was punktów no i to by było w sumie na tyle :)

Będę trzymać za was wszystkich kciuki. Mi się jeszcze nie udało wygrać, ale cały czas próbuje. Czekam na wasze komentarze, w których pochwalicie się ile macie punktów i wyrazicie opinie na temat gry Skin & Bones 2. Moim zdaniem to świetna gra przygodowa, a waszym ? Życzę udanej zabawy !!! :)

komentarze

Lily, 18 Kwiecień 2010

Świetna gra :) POLECAM !!!


sami1234, 26 Listopad 2010

No taka nawet spoko polecam i pozdrawiam gorąco


dodaj komentarz