Super Angelo

W dzisiejszych czasach możemy grać w całe mnóstwo różnego typu gier online, jednak najczęściej sięgamy do klasyki, czyli gier takich jak pacman, kulki, czy właśnie gry mario. Mario gry to rozrywka, która towarzyszy nam od dawien dawna i wciąż cieszy się niesamowitą popularnością. Na przestrzeni lat powstało całe mnóstwo różnego typu implementacji gier mario i jedną z nich mam wam dziś to przedstawienia. 

Super Angelo to gra mario, która powstała już dość dawno temu, co zobaczycie po grafice, która bardzo przypomina pierwsze gry mario, w które można było pograć na automatach do gier. Choć w grze Super Angelo głównym bohaterem nie jest sam Mario to główny bohater jest do niego bardzo podobny i naprawdę, gdyby nie tytuł gry Super Angelo nikt by nie wiedział, że gra Angelo a nie Mario. 

Zasady gry Super Angelo są takie same jak w klasycznych grach mario, czyli mamy postać, którą musimy przebyć planszę, pokonując różne przeszkody, aby przejść do kolejnej planszy. Tak jak w klasycznych grach mario tak i w Super Angelo cały czas poruszamy się w prawą stronę ekranu. Naszym Angelo (Mario) poruszamy za pomocą strzałek, skaczemy na strzałce w górę bądź spacji. Warto jeszcze wiedzieć, że strzelać można za pomocą klawisza X, choć wrogów można usuwać również poprzez skakanie na nich, choć nie ze wszystkimi idzie tak łatwo. 

Na swojej drodze w grze Super Angelo napotykamy wiele przeszkód, tak jak w tradycyjnej grze mario. Mamy tutaj grzyby, ryby, żółwie, rośliny wychodzące z rur, itp. Jednak, żeby gra Super Angelo nie była zbyt trudna to jak w pierwowzorze mamy tutaj również bonusy w postaci: grzybków, które pozwalają na powiększenie Mario, a w końcu na to, aby mógł strzelać do wrogów, serduszka oznaczające dodatkowe życie, tarczę, która pozwala na ochronę przed wrogami. Bonusy ukryte są w kamieniach, które możecie rozbijać stanąwszy pod nimi i uderzając w nie głową. Nie każdy jednak kamień ma bonusa - często ma tylko monety. Dodatkowo warto cały czas podskakiwać, gdyż na planszy znajduje się wiele ukrytych kamieni!!! Ponadto warto wciskać strzałkę w dół na rurach, bo niektóre zawierają tajne przejścia. 

Prawda, że gra Super Angelo bardzo zbliżona jest do gier mario? Myślę, że będziecie się znakomicie bawić. Na koniec dodam jeszcze tylko, że na przycisku P możecie włączyć pauzę, a stosując przycisk F4 wyłączycie dźwięki w grze. Ponadto warto spojrzeć na dół ekranu, gdzie od lewej macie: ilość żyć, czas, ilość monet oraz ilość punktów. 

To tyle ze świata Angelo - życzę wam wspaniałej zabawy :)

komentarze

lol, 18 Październik 2011

fajna gra


kara, 22 Luty 2012

zajebista


lala, 2 Marzec 2012

superancka


WIK@ przez wielkie W, 14 Maj 2012

ZAJEFAJNA ALE INNE TO LIPA!!


iza, 13 Lipiec 2013

ta gra jest zajebista piszcie komentarze narka


dodaj komentarz