Tropikalne bomby

TROPIKALNE BOMBY to gra logiczna, która jest wierną kopią znanej wszystkim gry saper. Chyba nie ma osoby, która nigdy nie grała w sapera, a jeśli jesteś taką osobą to nie przejmuj się - szybko załapiesz zasady i będziesz śmigać jak mistrz :)

Zasady gry w sapera, a zarazem w grę TROPIKALNE BOMBY są następujące. Mamy planszę, na której gdzieniegdzie ukryte są bomby, naszym celem jest odkrycie wszystkich pól poza tymi z bombami. Odkrywane pola mają różne oznaczenia cyferkowe - oznaczenia te sugerują ile bomb znajduje się w okół danego pola. Tak, więc np. mając odkrytą kostkę z numerkiem 2 oznacza, że w pobliżu znajdują się dwie bomby, a reszta pól wokół jest bezpieczna. W grze mamy tylko jedno życie, a więc jeden błąd i po nas - grę trzeba zaczynać od nowa. Warto zaczynać od pola zaznaczonego innym kolorem, gdyż jest to tzw. bezpieczna strefa, w której na pewno nie zastaniesz bomby. Jeśli klikniesz na klawiaturze z oznaczysz pole jako podejrzane, czyli przypuszczalnie według ciebie znajduje się tam bomba, ale jeszcze nie jesteś pewien/pewna. Klikając x odznaczasz swoje przypuszczenie.

Na górze ekranu w lewym górnym rogu macie ilość zdobytych punktów, obok macie ilość pól na planszy, a jeszcze dalej masz ilość bomb, która znajduje się na planszy. Poniżej macie głośnik, za pomocą którego możecie wyłączyć dźwięk, albo używając zielonych słupków tuż obok możecie zmienić głośność dźwięku.

To tyle o zasadach. Najlepiej przetestować wszystko na własnej skórze i zobaczyć czy wszystko się zrozumiało poprawnie. Mam nadzieję, że ta gra logiczna spodoba wam się równie mocno jak klasyczny saper, z którym pewnie nie raz spędzaliście długie godziny. Mi TROPIKALNE BOMBY bardzo się spodobały i pewnie nie raz będę do niej wracać. Mam nadzieję, że i wy często będziecie zaglądać na nasz portal by zagrać w tę grę logiczną. Życzę wam powodzenia i wielu wielu wspaniałych chwil spędzonych z grą TROPIKALNE BOMBY. Bawcie się dobrze !!! :)

dodaj komentarz