Wieże Hanoi

Wieże Hanoi – to stara klasyczna gra znana już w XIX wieku. Przypomnę więc w kilku zdaniach jej historię. Grę stworzył w 1883 słynny francuski matematyk Édouard Lucas jego wersja Wież Hanoi składała się wówczas z 8 krążków. Dla lepszego ówczesnego marketingu, mającego na celu wzmocnić sprzedaż, do każdego kompletu gry Édouard Lucas dołączał tybetańską legendę, opowiadającej o układających Wieże Hanoi mnichach ze świątyni Brahmy z 64 krążków ze szczerego złota. W momencie kiedy ukończą grę nastąpi koniec świata.
Nasze Wieże Hanoi nie posiadają aż tylu krążków, jednak ich ilość będzie powiększać się sukcesywnie z poziomu na poziom. Podstawową zasadą ułożenia tej znakomitej łamigłówki jest przeniesienie krążków z pierwszego słupka na trzeci, stosując się do reguły kładąc mniejszy krążek na większy oraz kolorami na przemian. Środkowy słupek przeznaczony jest tylko do tymczasowej pomocy.
W praktyce gra ta często stosowana jest przez psychologów jako doskonałe ćwiczenie na kojarzenie.

komentarze

Naczos, 18 Kwiecień 2012

NIe ma to jak FIFA albo CS lub Call Of Duty


XD:), 20 Kwiecień 2012

Prawdopodobnie jesteście zbyt mało inteligentni, aby zrozumieć głęboki sens tej gry


Prooq, 22 Kwiecień 2012

Gra jest bardzo spoko, ale dzieci "Neło" jej nie zrozumieją


aniula19.12, 25 Sierpień 2012

Kocham tę gierkę <3 Bardzo wkręcająca ;p Na ipodzie miałam tylko 10 krążków najwięcej i akurat kiedy załapałam algorytm do robienia tego to byłam na 9 krążkach i szybko się skończyło :(


niuniaaXD:***, 7 Listopad 2012

Zajebista gra!Ktura totalnie wciąga...;D


dodaj komentarz