Żółwi Arkanoid

Żółwi Arkanoid to nowa implementacja znanej i lubianej przez wiele ludzi, a także granej na całym świecie gry zręcznościowej jak jest arkanoid. Gra arkanoid wywodzi się od gry zwanej breakout. Dla wielu osób arkanoid oraz gra breakout to to samo, a jednak są różnice. Gra breakout została wydana jako gra arcade przez Atari w 1976 roku. To tyle z historii, więcej poszukajcie w internecie :) Żółwi Arkanoid to zabawna i przewrotna gra tego typu i mam nadzieję, że przypadnie wam do gustu.

Zacznijmy może od sterowania. Deseczką strujemy za pomocą myszki, piłkę wystrzeliwując na lewym jej przycisku. Sterować też można strzałkami, gdzie strzałka w górę to wystrzelenie piłeczki. No to sterowanie załatwione. Teraz opiszmy bonusy, bo w ŻÓŁWIM ARKANOIDZIE tak, jak to jest w klasycznej grze tego typu mamy różne bonusy, które są ukryte w kamieniach, z których to musimy oczyścić planszę - o czym to powinnam wspomnieć na wstępie, a zapomniałam, przepraszam bardzo :) No to mamy takie bonusy jak: różowe serduszka - dodatkowa piłka ( licznik dodatkowych piłek znajduje się pod deseczką, jeśli chcesz je użyć podczas gry kliknij strzałkę w górę bądź lewy przycisk myszki ), pomarańczowa litera S - wolna piłka, skrzyżowane kości z ognikiem - krótsza deseczka, litera B - większa deseczka, litera M - mała piłka, szaro-pomarańczowa kostka - ściana na dole ekranu, fioletowa gwiazdka - szybka piłka, litera G - duża piłka, litera F - piłka lata szybciej. To tyle o bonusach. Jeszcze słów kilka o bloczkach, które musicie zniszczyć. Bloczki z jedną gwiazdką wystarczy uderzyć raz, z dwiema gwiazdkami dwa razy, z trzema trzy razy, z czterema cztery razy, a z pięcioma jak się domyślacie pięć razy. Ufff to, to co najważniejsze już mamy omówione. Teraz jeszcze co nieco o tym, co mamy u góry ekranu. Zaczynając od lewego górnego rogu mamy: level, w który aktualnie gramy ( w grze tej dobre jest to, że gdy wyjdziecie z gry, możecie później powrócić do ostatnio granego levela ), następnie mamy ilość zdobytych przez was punktów, potem ilość żyć ( to te żółwie skorupki ), teraz mamy ikonki odpowiadające za dźwięk w grze, a następnie M, które przenosi nas do MENU, oraz P, czyli pauza. No i to wszystko o zasadach :)

Trochę się napisałam co nie? Ale to wszystko po to, by ułatwić wam grę, mam nadzieję, że mi się to udało i zbytnio nie namieszałam moim opisem. Żółwi Arkanoid to naprawdę świetna gra zręcznościowa, która potrafi przyciągnąć człowieka przed monitor na dłuuuugie godziny. Bardzo łatwo stracić przy niej poczucie czasu i odpłynąć... A teraz już nie marudzę, tylko życzę wam wspaniałej zabawy i powodzenia w grze :)

dodaj komentarz