Zuma The Light Work

Gry zuma to jeden z typów gier kulek. Cieszą się one ogromną popularnością zarówno wśród dzieci jak i wśród dorosłych. W związku z rosnącym zainteresowaniem grami zuma mamy dziś dla was specjalną propozycję, a jest nią - Zuma The Light Work.

Zuma The Light Work to nietypowa gra zuma z tego względu, że brak jest w niej wyraźnie zarysowanego tunelu, którym biegną kulki zuma, a także nie ma normalnej armatki, z której strzela się kulkami. A co jest? Jest mała elfowa wróżka, którą musisz poruszać się po planszy i zbierać kulki, którymi następnie możesz strzelać do wężyka. Strzelać możesz z dowolnej odległości - wystarczy, że wciśniesz spację, a siłę uderzenia dodasz poprzez dłuższe przytrzymanie lewego przycisku myszki.

Dalej zasady gry Zuma The Light Work są już klasyczne - musicie tak obierać kulki i tak nimi strzelać, aby obok siebie w wężyku znalazły się minimum trzy identyczne kulki zuma. Kiedy tak się stanie znikną one z planszy, a kiedy usuniesz wszystkie kulki zuma z wężyka to przejdziesz do kolejnego etapu gry Zuma The Light Work.

Podczas gry w Zuma The Light Work musisz uważać również na złowrogie biedronki, które od czasu do czasu pojawiać się będą na planszy. Biedronki nie uszkadzają wężyka, ale ciebie - dlatego musisz ich unikać, bo jeśli zderzysz się z biedronką to niestety stracisz życie, a w grze Zuma The Light Work masz zaledwie 3 życia i możesz podejrzeć je u góry ekranu w postaci serduszek.

U góry ekranu gry Zuma The Light Work znajdziesz również inne opcje. W prawym górnym rogu tej gry zuma masz wyłącznik muzyki, a tuż obok ilość zdobytych punktów. W lewym górnym rogu ta gra zuma ma wyłącznik dźwięków w grze, a na górze na samym środku możesz zobaczyć ile kulek tego samego koloru aktualnie ma złapanych Elf i jaki mają one kolor. Jeśli zgromadzisz tam 3 kulki zuma tego samego koloru to otrzymasz kulkę wielokolorową, która może być użyta do usunięcia dowolnego koloru kulek z wężyka.

Całe sterowanie w grze Zuma The Light Work odbywa się za pomocą myszki, tylko na spacji włączacie celownik, dzięki któremu możecie strzelać kulkami z odległości. Strzelając z daleka trzeba wziąć pod uwagę fakt, że kulka nie doleci tam od razu i może się okazać, że ostatecznie trafi nie tam, gdzie chcieliśmy.

Jeśli lubicie nietypowe gry zuma to jestem pewna, że gra Zuma The Light Work przypadnie wam do gustu. Polecam ją gorąco i życzę wspaniałej zabawy w magicznym świecie Elfów.

dodaj komentarz